Ayçiçek Yağı - Toptan Yağ Satış

1 LT – 2 LT – 3 LT – 4 LT – 5 LT – 18 LİTRE

Mutfakların vazgeçilmezi olan ayçiçek yağı sofralara taşınan lezzetlere doğrudan etki ediyor. Yumuşak tadımı ve ekonomikliği açısından kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu yağ türü gibi bir boyutuyla uzun vadeli taze kullanımı da beraberinde getiriyor. Hemen hemen her yemek için ihtiyaç duyulan ve yemeklerin daha leziz olması adına fazlasıyla etkili olan ayçiçek yağını kullanarak leziz yemekler elde edebilirsiniz.

Sipariş ve Detaylı Bilgi İçin Lütfen Arayınız

0543 735 46 06

Toptan Yağ Satışı

Ekonomik boyutu ve kullanım çeşitliliği bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan ayçiçek yağı kızartmalarda ve ana yemeklerin yapımında rol alarak yemeklerin lezzetine lezzet katıyor. Bu sayede lezzetli yemekleri sofralardan eksik etmeyerek lezzet şölenleri oluşturabilirsiniz.

Yağ yemeklere lezzet katmasının dışında vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddesidir. Yağ doğru kullanılması halinde sağlık için faydalı olurken yanlış kullanım çeşitli hastalıkların ulaşmasına neden olabilir. Örneğin kolesterol, damar tıkanıklığı yağın meydana getirdiği hastalıklardan bir kaçıdır.

Yağlar hücrelerde ve hormonlarda bulunduğu gibi önemli bir enerji kaynağı olarak da bilinir. Vitaminlerin emiliminde rol oynayan yağlar, kalp ve kemiklerin korunması açısından da faydalıdır. Doymuş yağlar hayvansal yağ olarak tanımlanırken doymamış yağlar ise bitkisel yağlardır. Toptan yağ satış firması olarak yağın faydalarından da bahsedeceğimiz bu makalemizde sıvı yağ toptancıları hakkında da bilgilere yer vereceğiz.

Yağ vücut için önemli olduğu ve pek çok yemeğin yapımında kullanıldığı için işletmeler ya da evlerde 5 litre Ayçiçek yağı toptan satın almak ekonomik olarak çok daha mantıklıdır. Özelikle bu yıl içerisinde yağa yapılan ciddi zam sonrası pek çok kişi çözüm olarak bu yöntemi bulmuş ve kaliteli yağa en uygun fiyatla ulaşmaya çalışmışlardır.

5 litre yağ toptan alındığında tekli alıma göre daha uygun olacak ve bunun ticari bir işletme için kullanıldığını düşündüğümüzde çok daha karlı bir alım olacaktır.

Neden Yağ Tüketmeliyiz?

Yağ metabolizmanın birçok sürecinde önemli bir role sahiptir. Hücre duvarlarının yapısına katılır ve enerji alınmasına yardımcı olurken vücudun ısısını da düzene koyar. Sağlıklı yetişkinlerde toplam enerji alımlarının ortalama olarak % 20-30’u yağlardan sağlanır. Fiziksel aktivitesi yüksek olanlarda ise bu oran % 35 civarındadır. Uzmanlar vücudun ihtiyacı olan bu yağın doymuş yağlardan değil doymamış yağlardan alınmasını önermektedir. Özellikle transyağlar konusunda dikkatli olmakta yine öneriler arasında yer almaktadır.

Vücut için ihtiyaç olan yağın sağlıklı bir şekilde alınabilmesi çok önemlidir. Bunun için her evde mutlaka sıvı yağ bulunmaktadır.

Herkes için ihtiyaç olan yağın eksik olmaması ve daha uygun fiyata satın alınması da önemlidir. 5 lt yağ toptan çok daha uygun fiyata gelecektir. Eğer sık yağ kullanan bir işletmeyseniz Ayçiçek yağı toptan almak faydalı olacaktır.

5 Litre Ayçiçek Yağı Toptan

Ayçiçek yağı her evde yemek yaparken kullanılan temel malzemeler arasında yer almaktadır. Artan fiyatlardan etkilenmemek için 5 litre Ayçiçek yağı toptan mantıklı bir çözüm olacaktır. Sıvı yağ toptan alındığı için kısa zamanda tükenmeyeceği için uzun süre boyunca yağ ihtiyacı da karşılanmış olur.

Ayçiçek Yağı

Dünyada en fazla tüketilen yağ çeşitleri arasında Ayçiçek yağı bulunmaktadır. Bu yağ Ayçiçeğinin tohumundan elde edilir ve yemek yaparken kullanılır. Doymamış yağ oranı yüksek olduğundan dolayı insan sağlığı açısından gereklidir. Ayçiçek ilk kez Rusya’da üretilmeye başlanmış ve daha sonrasında dünyanın birçok ülkesinde yetiştirilmeye başlanmıştır. Ülkemizde de Ayçiçek yağı üretimi fazlaca yapılmaktadır.

Ayçiçek yağı E vitamini açısından zengin bir besindir. Kızartmalarda kullanılır ancak kullandıktan sonra trans yağa dönüştüğü için ikinci kez kullanılması insan sağlığı açısından zararlı olacaktır.

Ayçiçek Yağı Nasıl Saklanır?

  • Ayçiçek yağını saklarken bulunduğu ortamın 20-24 derece serin ve kuru olmasına dikkat edilmelidir.
  • Ayçiçek yağı buzdolabına konulmamalıdır.
  • Güneş ışığına doğrudan maruz kalmamalıdır.
  • Kapağı açılmadığı sürece 12 aya kadar saklanabilir.
  • Kapağı açılmış olan bir Ayçiçek yağının 1-2 ay içinde mutlaka tüketilmesi gerekir.
  • Nemli ve rutubetli ortamlara konulmamalıdır.
  • Saklamak için cam şişeler tercih edilmelidir.

Ayçiçek Yağının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Ayçiçek yağının bozulduğunu anlayabilmek kolaydır. Eğer yağ her zamankinden daha koyu duruyor ve renginde değişme varsa bozulmuş demektir. Yağ açıldığında keskin bir koku geliyorsa o yağın tüketilmemesinde fayda vardır.