Toptan Un

1 KG – 2 KG – 3 KG – 4 KG – 5 KG – 25  KG – 50 KG

  • Ülkemizdeki tüketim alışkanlığı düşünülerek ”çok amaçlı un” olarak adlandırılan ürünümüz kek, poğaça, ekmek, kurabiye, pandispanya ve çeşitli hamur işi gıdalarda kullanabilirsiniz.
  • Yıllardır doğallığı ve lezzeti ile Sofraların vazgeçilmezi olan ürünümüz, unlu mamül çeşitleri ekmek, yufkalar ve ekmek çeşitleri için kaliteli ve sağlıklıdır. Özenle seçtiğimiz buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede, sizlerin maharetli ellerine teslim ediyoruz.
    Sipariş ve Detaylı Bilgi İçin Lütfen Arayınız

    0543 735 46 06

Toptan Un Satışı

Buğdayın değirmende ya da fabrikada öğütülmesi neticesinde elde edilen toz haline un adı verilir. Un ekmek başta olmak üzere pek çok hamur işlerinin temel bileşenidir. Arpa, yulaf ve çavdar gibi ürünlerden de un elde edilebilir. Toptan un almak ekonomik bir tercih olurken özellikle unlu mamullerle ilgili sektörde hizmet verenler için çok önemlidir. Firmalar 50 kg un çuvalları alarak hem malzeme tedariki konusunda sıkıntı çekmez hem de sürekli artan fiyatlardan etkilenmez.

Un Nerelerde Kullanılır?

Un ekmek baklava, börek, kek, pasta, şekerleme gibi hamurla yapılması gereken tüm gıdalarda temel bileşen olarak kullanılır. Un farklı bitkilerden üretilmiş olduğundan her bitkiden yapılan unla yapılacak gıda farklıdır. Üretim sektöründe olan firmalar 50 kg un toptan alır. Bu sayede temel malzeme konusunda sıkıntı yaşamamış olur.

Un Toptancıları

Un toptancıları unu farklı şekilde paketleyerek satışa sunarlar. Unun paketlemesi hijyen açısından önemlidir. Hem unun üretimi esnasında el değmemesi hem de saklandığı yerde un içerisine çevresel atıkların girmemesi gerekir. Bu nedenle unun paketlenmesi ve depolanması konusu oldukça önemlidir.

Ekmeklik un özellikle fırıncıların tercihi olmuştur. Fırınlar bu şekilde alarak daha ekonomik seçim yapmış olacaklardır. Fırınlar günlük çuval ihtiyaçlarını kendi depolarından karşılamaktadır. Bundan dolayı unu saklama koşullarına da dikkat etmesi gerekir.

Toptan Un Fiyatları

Toptan un fiyatları paketleme şekline ve kaç adet alınacağına göre farklılık gösterir. Örneğin 50 kg un toptan fiyatları firmaya ve bulunduğunuz şehre göre değişiklik gösterecektir.

Toptan çuval un fiyatları belirlenirken fiyatlar ve üretici fiyatları göz önünde bulundurulur. Buğday un haline gelmeden önce uzun bir süreç geçirmesi gerekmektedir. bu zahmetli süreç sonunda fiyat piyasaya göre belirlenir. Un fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istediğinizde internet sitemiz üzerindeki iletişim bilgilerinden bizimle temasa geçebilirsiniz.

Un Nerede ve Nasıl Saklanmalıdır?

Un mutfaklarda kullanılan en temel malzemeler arasında yer alır. Bunun için unun olmadığı bir mutfaktan söz etmek doğru olmayacaktır. Geleneksel kültürümüzde var olan hamur işleri, tatlılar, soslar ve bir takım yemeklerin terbiyesi un sayesinde yapılır. Un doğru şartlarda ve koşullarda taşınmadığı zaman kolayca bozulabilir ve böceklenebilir. Özellikle sıcakların tavan yaptığı yaz mevsiminde bu durumlara çok sıkça rastlanabilir.

Cam ürünlerin saklanması konusunda en ideal kapların başında gelir. Un cam kavanoz içerisinde saklandığında ve oda sıcaklığında muhafaza edildiğinde çok uzun süre boyunca bozulmadan kalabilir.

Un kolayca böceklenebilir. Böceklerin oluşmaması için unun rutubet görmeyecek bir yerde saklanması ve saklandığı kabın içerisinde karanfil konulması böceklerin uzaklaştırılmasını sağlayacaktır.

Un orijinal kabında saklanmak isteniyorsa ağzı iyice kapatılarak bir poşet içerisine konulmalıdır.

Güneş ışıkları unun kalitesini bozacağından dolayı doğrudan güneşe bırakılmaması gerekir.

Un çevreden gelebilecek olan kokulara karşı da hassastır. Kötü kokuları veya temizlik ürünleri kokusunu üzerine çekerek emebilir. Bunun için unu sakladığınız yerde kahve, deterjan ve keskin kokuya sahip olan kimyasal temizleyicilerin bulunmaması gerekir.

Beslenmede en önemli besinlerin başında gelen un uygun şartlarda saklandığında 1 yıl boyunca dayanabilme özelliğine sahiptir. Tam buğday, çavdar ve yulaftan yapılan unlar beyaz una göre daha az dayanıklılığa sahiptir. Bu tür unların 6 ay içerisinde açılıp tüketilmesinde fayda vardır.

Firmamız un toptan fiyat bakımından Türkiye’nin birçok firmasına göre daha uygun satış yapmaktadır. Toptan un fiyatları 2022 yılı için detaylı bilgi almak istediğinizde bizimle internet sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.